OBS! Igen – igen: Jacks særlige seminar:

OBS! Helene Makani - World Class teacher i Enneagrammet

Se videoen om vores uddannelser på Cypern/Kypros

makani_intro_still_small.jpg






Se den på
Dansk eller Norsk

Breve fra deltagere

Facebook

Du kan også finde os på Facebook!
   find_us_on_facebook_badge.gif  

Skab det liv du virkelig ønsker gennem kontakt til din Essens PDF Print E-mail

Næste kursus i Kbh:  11.-12. september  

eller 16.- 17. Oktober i Oslo




Jack_port.jpg

Er du i tvivl om kursen i dit liv? Mærker du at en ændring er på vej? Savner du succes med det du gør? Mangler du motivation til daglig? Oplever du at visse mønstre gentager sig i dit liv?

 

Ja! så deler du skæbne med rigtig mange mennesker i denne tid, som rummer så meget forvirring, forandring og samtidig så mange muligheder.

 

Din løsning kunne være tage Jacks 2 dages seminar og afklare dine værdier, træffe de rigtige valg om hvad, der er rigtigt for dig og skabe fokus på det, du virkelig ønsker. Endvidere at åbne den kanal til din kreative essens, som giver den ekstra kraft som får dig til at lykkes. Samtidig åbner du en større fred i dig selv og kan opleve mere balance i dagligdagen.


Seminaret er baseret på 20 års erfaring i undervisning i personlig udvikling og er designet for det moderne travle menneske, som ønsker at finde ægte indre fred gennem at genetablere forbindelsen til sin indre kerne – Essensen. Seminaret er for hende/ham, som ønsker mere intuition og kreativitet til rådighed til at møde det moderne livs mange udfordringer. Du vil blive guidet dig dybt ind i dig selv og få mulighed for at finde og fri- sætte hidtil ubrugte personlige ressourcer.

 

Seminaret er for både begyndere og deltagere med erfaring med personlig udvikling.

   

Lørdag handler om introduktion/repetition af sindets struktur samt at rense ud i gamle negative emotioner, som vrede, sorg, skyld etc. fra din fortid og skabe grundlaget for en velfungerende kommunikation mellem sindet og Essensen.    

 

Også at opnå at være mere tilstede I nuet og gennem brug af meditation naturligt gå ind i den stilhed, som eksisterer dybt inde i os alle.

 

Du vil også arbejde med at forbedre på dit liv gennem simpelthen at forandre nogle af de overbevisninger som forhindrer dig i at være den du gerne vil være.

 

Du vil komme til at udforske dine dybe værdier og baseret på denne motivation designe dit liv endnu bedre.

 

Søndag handler om kontakt og at skabe fokus på det, du ønsker.

 

Du vil blive guidet gennem en proces, som opløser gamle negative forbindelser fra din fortid og dermed øger dine muligheder for at sætte bedre fokus på det, du virkelig ønsker dig.

 

Du vil komme til at gennemføre den særlige proces, som bedrer kontakten mellem Essensen og sindet og øger kommunikationen til din Essens samt skaber mere indre balance.  

 

På seminaret vil du arbejde dig gennem en manual og lære de processer, som vil give dig mulighed for selv at fortsætte efter seminaret.

 

Din underviser er Jack Makani – født i Danmark og bosiddende på Cypern. Jack er certificeret NLP Master Træner og en af NLP pionererne i Skandinavien. Han har de sidste 20 år arbejdet med NLP og healing mange steder i verden og er medgrundlægger af Holistic Mind Expansion (HME) en holistisk uddannelse, som han har arbejdet med at udvikle den sidste halve snes år.

 

Seminaret finder sted på dansk.



 
 
 





 

Cypern +357 96 58 97 09 - Danmark +45 23 98 62 21 

Norge +47 46 93 60 30 - Belarus +375 29 681 6171